11 MPA - AKTUALNOŚCI
Wyróżnienia dla 11 pułku artylerii za współzawodnictwo w 2016 roku
24.02.2017
23 lutego w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa za 2016 rok, z którego żołnierze 11pa wywieźli 2 puchary i 2 dyplomy uznania oraz 3 statuetki i 3 listy gratulacyjne.

Po podsumowaniu wszystkich przeprowadzonych konkurencji sprawdzających wszechstronne wyszkolenie bojowe, 1 dywizjon artylerii samobieżnej z Węgorzewa zajął pierwsze miejsce w grupie dywizjonów artylerii i batalionu saperów 16 Dywizji Zmechanzowanej. Dyplom uznania i puchar z rąk Dowódcy 16DZ odebrał Dowódca 1das ppłk Janusz Szpadzik.


W końcowej klasyfikacji sportowej po rozegraniu 11 konkurencji, w których wystartowało 1136 żołnierzy, 11 Mazurski Pułk Artylerii zajął III miejsce w grupie trzeciej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych za 2016 rok. Dyplom uznania i puchar odebrał Dowódca pułku płk dypl. Jacek Wera. Dowódca 11 pułku artylerii został również wyróżniony wraz z Dowódcą 14 dywizjonu artylerii przeciwpancernej ppłk. Waldemarem Siedleckim, listami gratulacyjnym i statuetkami dla najlepszych animatorów sportu. List gratulacyjny i statuetka najlepszego sportowca trafiła również do rąk kpt. Michała Parzewskiego.
Tekst: kpt. Rafał Ługiewicz.

R.Ł.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych